Dell Inspiron 13 7348 – wydajny laptop konwertowalny

Inspiron 13 7348 to nowa propozycja w ofercie marki Dell. Na tle klasycznych Inspironów wyróżnia się on bardzo dużą funkcjonalnością i mobilnością. Jest to laptop konwertowalny, który szybko można przekształcić w tablet. Matryca o przekątnej 13,3 cala (dostępna w rozdzielczości Full HD) oraz waga około 1,6 kg pozwalają na wygodną pracę lub rozrywkę w terenie. Czym jeszcze wyróżnia się Dell Inspiron 13 7348?

Pierwsze wrażenie

Inspiron 13 7348 to nowa propozycja w ofercie marki Dell
fot. dell.com

Dell Inspiron 13 7348 ma wymiary 33 x 22 x 1,9 cm i waży 1,67 kg. Na tle klasycznych laptopów to niewiele. W porównaniu z urządzeniami typu 2 w 1 to jednak dość dużo (dla porównania, obudowa Yoga 3 Pro ma grubość tylko 1,3 cm). Cała konstrukcja robi jednak pozytywne wrażenie. Wprawdzie pokrywa ekranu, jednostka zasadnicza i spód wykonane są z tworzyw sztucznych, ale matowe powierzchnie o srebrnym kolorze prezentują się naprawdę elegancko. Brak ozdobników sprawia, że Dell Inspiron 13 7348 kojarzy się z biznesowym minimalizmem.

Dużym plusem jest także to, że konstruktorzy wykorzystali tworzywo o lekko gumowatej fakturze znanej z tabletów – to sprawia, że urządzenie nie wyślizguje się z rąk, gdy ekran odchylimy o 360 stopni.

Klawiatura i porty

Dell Inspiron 13 7348 posiada podświetlaną klawiaturę. Jej minusem jest płytki skok – dla osób, które dużo pracują z dokumentami tekstowymi klawiatura ta nie jest najwygodniejsza. Plusem jest to, że po odwróceniu ekranu o 180 stopni, klawiatura blokuje się, dzięki czemu nie wciśniemy żadnych klawiszy przypadkowo.

Użytkownicy znajdą tutaj 3 porty USB (2 w standardzie 3.0). Konstruktorzy zadbali również o złącze HDMI, czytnik kart pamięci i gniazdo audio.

Dostępne tryby

Ciekawą cechą Dell Inspiron 13 7348 jest kilka trybów, które możemy uzyskać dzięki odpowiednio dobranym zawiasom. Odwrócenie ekranu o 360 stopni pozwoli nam uzyskać tablet, z którego będziemy mogli korzystać dzięki dotykowi punktowemu. Producent zadbał również o tryb kinowy (idealny podczas oglądania filmów) oraz tryb namiotu. W trybie namiotu można zawiesić notebooka na ramieniu i wygodnie obsługiwać go za pomocą panelu dotykowego (rozwiązanie to sprawdzi się np. podczas firmowej prezentacji).

Jaka wydajność?

Za moc obliczeniową Dell Inspiron 13 7348 odpowiadają niskonapięciowe procesory Intel Core i5-5200U (architektura Broadwell). Jest to 2-rdzeniowa jednostka o częstotliwości taktowania od 2,2 GHz do 2,7 GHz (z funkcją Turbo Boost). Pamięć RAM ma 8 GB.

Wydajność graficzna jest tutaj podstawowa – producent wykorzystał kartę Intel HD Graphics 5500 (szczegóły dotyczące karty tutaj) zintegrowaną z procesorem.