HP EliteBook x360 1020 – model biznesowy z aspiracjami

Model Elitebook 1020 od HP to bardzo ciekawa opcja. Jest to bowiem laptop kierowany raczej dla biznesmenów, głównie do pracy. Jednak znajdziemy w nim również parametry, które pozwolą komfortowo oglądać filmy Full HD, a nawet pograć w niektóre gry.

Biznesowy laptop z aspiracjami

model HP EliteBook x360 1020 może spokojnie aspirować do laptopa wielozadaniowego
Autor zdjęcia: store.hp.com

Pierwsze co rzuca się w oczy po ujrzeniu na własne oczy modelu HP EliteBook x360 1020, to niewielkie rozmiary. Laptop istotnie jest mały, dzięki temu jest także lżejszy niż typowe komputery do użytku domowego, jego waga wynosi 1.21kg. Ułatwia to podróżowanie i przemieszczanie się z nim. Na pokładzie siedzi jednostka obliczeniowa firmowana logiem Intel o oznaczeniu Core M, która potrafi rozwinąć szybkość prawie do 3GHz. Co ważne, może pracować z obniżoną mocą do 1.2GHz, dzięki czemu znacznie wydłuża się czas pracy na baterii. Laptop ten posiada 8GB pamięci RAM, więc bez problemu uruchomimy na nim większe i cięższe aplikacje. Przestrzeń dyskowa wynosi tylko 256GB w standardzie, ale za to mamy do czynienia z dyskiem SSD, który jest bezgłośny i bardzo bezpieczny, ponieważ praktycznie niewrażliwy na uszkodzenia mechaniczne.

Filmy i gry

Jak wspomnieliśmy na początku, model HP EliteBook x360 1020 może spokojnie aspirować do laptopa wielozadaniowego (więcej). Rozdzielczość jego ekranu to prawdziwe Full HD, niestety przekątna jest niewielka i wynosi jedynie 12.5 cala. To wciąż wystarczająco, by bez problemu obejrzeć film w najwyższej jakości obrazu. Jeśli chodzi o układ graficzny, to nie ma on niestety dedykowanej karty, jednak obecna na pokładzie zintegrowana doskonale radzi sobie z uruchamianiem starszych, bądź nie aż tak wymagających gier. Jest to model Intel HD Graphics 5300, która znalazła pewne uznanie również w świecie graczy. Oprócz tego znajdziemy, już niemal standardowo, wbudowaną kartę Wi-Fi obsługującą wszystkie obecne typy sieci bezprzewodowych, moduł Bluetooth, a także czytnik kart MicroSD. Laptop dostępny jest z systemem Windows 10 Pro, co może cieszyć.

Jak widać, HP EliteBook x360 1020 mimo że stworzony głównie na rynek biznesowy, sprawdzi się również jako laptop do gier. Dobrze go wybrać, jeśli w naszym życiu łączymy pracę i rozrywkę, a nie chcemy niepotrzebnie kupować dwóch różnych komputerów do tych celów.