Lenovo ThinkCentre M630 – komputer biznesowy

XXI wiek to szczególny okres, w którym to posiadanie i korzystanie z komputera jest całkowicie normalne, a czasami nawet potrzebne. Przy pomocy komputera można korzystać zarówno z multimediów, jak i nawet pracować co daje bardzo duże możliwości pod praktycznie każdym względem. Wybór komputera biznesowego może okazać się szczególnie trudnym zadaniem, dlatego też będąc w sklepie należy zwrócić uwagę na szereg istotnych aspektów.

Wydajność

XXI wiek to szczególny okres, w którym to posiadanie i korzystanie z komputera jest całkowicie normalne, a czasami nawet potrzebneBy praca mogła przebiegać pomyślnie niezbędny jest komfort oraz szybkość działania komputera. Za ten zaś element odpowiedzialne są podzespoły, które definiują wydajność całego sprzętu. Tutaj największą uwagę należy poświęcić procesorowi, który stanowi serce całego zestawu i to od jego jakości zależeć będzie ogólna wydajność komputera. Absolutnym standardem na dzień dzisiejszy jest procesor posiadający cztery fizyczne rdzenie przy taktowaniu zegara wynoszącym minimum 3 GHz. Takie połączenie daje już moc obliczeniową na całkiem dobrym poziomie.

Nie mniej istotna jest pamięć operacyjna RAM, przy której liczy się przede wszystkim jej ilość. Tutaj minimum stanowi 8 GB, które pozwolą korzystać z urządzenia bez jakichkolwiek przycięć oraz spadków wydajności. Ponadto ważny okazuje się również rodzaj zastosowanej pamięci. Najnowsze z nich czyli DDR4 dają sporą moc obliczeniową, jednakże są też drogie. Bardziej budżetowym rozwiązaniem są DDR3, które w dalszym ciągu spisują się poprawnie.

Jaki model wybrać?

Konfiguracji komputerów stacjonarnych na rynku jest cała masa. Jednym z modeli, który zasługuje na szczególną uwagę jest Lenovo ThinkCentre M630 (https://www.kuzniewski.pl/k1394,all-in-one-lenovo-ibm-thinkcentre.html). Procesor urządzenia mimo, że posiada jedynie dwa fizyczne rdzenie to jest niezwykle wydajny ze względu na zastosowane w nim technologie. Procesorem tym jest Intel Core i3 8145U z serii Whiskey Lake, który taktowany jest zegarem 2,1 GHz, jednak w trybie TURBO wartość ta osiąga aż 3,9 GHz. Pozwala to uzyskać naprawdę zadowalającą wydajność.

Dużym atutem okazuje się tu jednak pamięć RAM, której standardowo znajduje się 8 GB. Zastosowany rodzaj pamięci to DDR4 taktowanej wartością aż 2666 MHz. To bez cienia wątpliwości ogromny plus, który w połączeniu z dobrym procesorem zapewnia odpowiednie osiągi.

 

Obraz z lenovo.com