HP ZBook 15 G6: Stacja robocza z NFC, i5/7/9 i NVIDIA Quadro

Amerykańskie przedsiębiorstwo Hewlett-Packard (HP) na rok 2019 przygotowało kolejną wersję notebooka z najwyższej półki. Przeznaczony do pracy HP ZBook G6 ma podobnie jak poprzednik 15-calową matrycę, nowy procesor Intela 8-ej generacji i niezastąpioną w aplikacjach CAD kartą graficzną NVIDIA Quadro. Urządzenie wyposażone jest w pojemną baterię, opcjonalną kamerę na podczerwień i porty USB-C. Stację roboczą w polskich sklepach nabędziemy za cenę około 8000 zł.

Stacja robocza gotowa na rozwiązywanie zaawansowanych problemów

HP ZBook 15 G6 to stacja robocza, która pozwoli uporać się z każdym, nawet najbardziej nietypowym problememHP ZBook 15 G6 to stacja robocza, która pozwoli uporać się z każdym, nawet najbardziej nietypowym problemem. To sprzęt, który skutecznie pomoże w optymalizacji poszczególnych operacji dając pewność, że zostały one wykonane w tak krótkim czasie, jak było to tylko możliwe. Połączenie procesorów marki Intel z kartami graficznymi NVIDIA Quadro (M2000/T1000/T2000/RTX3000) stanowi doskonały duet dający rezultat w postaci zaskakującej wręcz wydajności. Należy zauważyć, że oferta w tym przypadku nie ogranicza się wyłącznie do jednego czy nawet kilku modeli. Producent zdecydował się postawić na satysfakcję klienta oferując rozwiązania praktycznie „szyte na miarę”. Możemy wybierać zatem z kilkunastu oferowanych procesorów i5/i7 i i9. W laptopach znajdziemy jeden z kilku wybranych przy zakupie dysków twardych o pojemności 256 GB – 2 TB SSD PCIe NVMe. Pamięć operacyjna to DDR4 w ilości 16 – 64 GB.

Jeśli chodzi o zewnętrzną stronę HP ZBooka G6 to od poprzedników nie różni się w znaczącym stopniu. Nadal mamy styczność z estetyczną srebrną obudową, wodoodporną klawiaturą w kolorze czarnym z numpadem i 3-przyciskowym touchpadem. Doszły za to nowe porty USB-C w ilości 2 sztuk obsługujące Thunderbolt. Nie zabrakło również czytnika kart pamięci, złącza audio, portu HDMI i standardowego USB 3.1. Ekran urządzenia to – w zależności od upodobań – 4K UHD o jasności 400 nitów z polepszonymi kątami widzenia lub płaski FHD LED o jasności 250/400/1000 nitów.

 

Business photo created by yanalya - www.freepik.com