HP ZBook 15 G6: mobilna stacja robocza na rok 2019

HP ZBook 15 G6 to 6. już odsłona z kultowej serii HP ZBook. Seria ta odznacza się wysoką wytrzymałością, dobrym stosunkiem wielkości urządzenia do wydajności i niewygórowaną ceną. Została zapowiedziana na początku tego roku i wypuszczona na rynek 3 miesiące później. Sprzęt od tego czasu zyskał mnóstwo recenzji poświadczających jego dostosowanie do zadań typowo biznesowych: renderingu, modelowania, pracy z danymi i obliczeniami.

HP ZBook 15 G6 – 15-calowa bestia

HP ZBook 15 G6 to 6. już odsłona z kultowej serii HP ZBookLaptop HP ZBook 15 G6 to propozycja skierowana do pracowników biznesowych, zarządców i administratorów, dla których podróż nie jest odskocznią od codzienności. Tę mobilną stację roboczą można śmiało nazwać 15-calową bestią. Na tytuł ten zasługuje za przyjemną dla oka estetykę, dobrze spasowane elementy i niewielką wagę 1,77 kg. Nie bez znaczenia są również obecne w niej podzespoły, jednak w przypadku stacji roboczej należy patrzeć na nie jako standard aniżeli niespotykaną dotychczas zaletę.

Po otwarciu górnej klapy naszym oczom ukazuje się czarna, wodoodporna klawiatura otoczona srebrną powłoką. Zaraz pod nią dostępny jest wykonany ze szkła touchpad, przyjemne w dotyku przyciski i przycisk do łączenia się za pomocą NFC. Po obu stronach obudowy znajdują się porty: 2x USB typu-A 3.1 umożliwiający ładowanie, czytnik kart pamięci, 1x Thunderbolt, RJ-45 i HDMI. Jeśli chodzi o wyświetlacz to ten działa w rozdzielczości FHD  (1920 x 1080) jako matryca IPS o przekątnej 39,6 cm (15,6″) z powłoką antyrefleksyjną i podświetleniem WLED pokrywając przy tym 72% gamy kolorów NTSC.

W środku stacji roboczej ZBook G6 znalazły się zarówno komponenty z ubiegłej jak i obecnej generacji. Producent daje nam możliwość wyboru jednego z kilku procesorów Intel Core: i5/i7 lub i9 (do 8 rdzeni). Sytuacja ma się podobnie w przypadku karty graficznej: możemy wybierać spośród modeli NVIDIA od M200M, przez M2200 aż do Quadro T2000. Magazynowanie danych odbywać będzie się za pośrednictwem szybkich dysków SSD o pojemności maksymalnej 2 TB. Za obsługę aplikacji i jednoczesną obsługę kilku zadań odpowiadać będzie pamięć RAM DDR4 w ilości 16 – 64 GB.

 
 Business photo created by freepik - www.freepik.com