Jaki jest idealny laptop dla małej, rozwijającej się firmy?

Laptop dla małej firmy jest przede wszystkim jej wizytówką, a zatem warto zdecydować się na model, który charakteryzuje się solidną, ale smukłą obudową i sporą wydajnością. Najlepszym wyborem będzie ultrabook biznesowy, który doskonale sprawdzi się zarówno w biurze, jak i w terenie, a ponadto zrobi znakomite wrażenie na kontrahentach. Pamiętajmy o tym, aby wybierać sprzęty renomowanych producentów, bo jest to gwarancja solidności i niezawodności

Ekran i obudowa

Laptop dla małej firmy jest przede wszystkim jej wizytówką, a zatem warto zdecydować się na model, który charakteryzuje się solidną, ale smukłą obudową i sporą wydajnościąNa rynku jest dostępnych wiele modeli laptopów biznesowych, różniących się między sobą pod wieloma względami. Jeśli chodzi o ekran, to warto zdecydować się na urządzenie o przekątnej 13 lub 14 cali (IPS, technologia FullHd), ponieważ jest to zdecydowanie najlepszy balans między właściwym poziomem mobilności a komfortem pracy. Doskonałym przykładem takiego sprzętu jest Dell Latitude 3400 z bardzo mocną baterią i dodatkowymi funkcjami łączności oraz zarządzania (https://www.kuzniewski.pl/k4455,laptopy-dell-latitude-latitude-3400.html). Obudowa idealnego ultrabooka dla małej firmy powinna być wykonana z metalu lub aluminium i odznaczać się eleganckimi kształtami. Jej waga nie może natomiast przekraczać 1,5 kg, a grubość 15 mm. Istotnym elementem jest także klawiatura – pożądana jest wersja z pełnowymiarowymi klawiszami, koniecznie z podświetleniem. Przydatne funkcje dodatkowe to choćby gładzik z obsługą gestów, czytnik linii papilarnych i ładowanie Fast Charge (90% w 1,5 godziny).

Pozostałe parametry, które trzeba wziąć pod uwagę

Laptop biznesowy nie jest jedynie urządzeniem, które musi pięknie i elegancko się prezentować, ponieważ służy przede wszystkim do pracy. W związku z tym jego wybór powinien być uzależniony również od parametrów decydujących m.in. o wydajności czy mobilności. Oto ich krótka charakterystyka:

  1. Bateria – idealny ultrabook biznesowy jest wyposażony w pojemną baterię, zapewniającą zapas energii na cały dzień pracy (co najmniej 8 godzin).
  2. RAM – optimum to 8 GB pamięci operacyjnej, tak aby sprzęt poradził sobie z obsługą zaawansowanych programów.
  3. Karta graficzna – w zupełności wystarczy układ zintegrowany.
  4. Procesor – energooszczędny, ale gwarantujący wysoką kulturę pracy i szybkie funkcjonowanie laptopa. Najlepszym wyborem jest Intel Core i5 serii 7 albo 8. Taki procesor posiada m.in. Dell Latitude 3400.
  5. Dysk – zdecydowanie zewnętrzny SSD (pojemność 256 GB), bo działa znacznie szybciej niż HDD.
Obraz z dell.com